Aktywność » Konkursy

Podsumowanie obchodów Jubileuszu 10-lecia Stowarzyszenia

Impreza odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury w GnieĽnie w dniu 5 grudnia 2005 roku. Obchody X-lecia Stowarzyszenia "Promyk" w GnieĽnie miały na celu przedstawienie dorobku artystycznego i kulturalnego członków Stowarzyszenia. Przedstawiono również całokształt pracy "Promyka", jego osiągnięcia w dziedzinach pracy na rzecz drugiego człowieka, rehabilitacji, współpracy z pokrewnymi organizacjami z kraju i zagranicy, z władzami samorządowymi z województwa, powiatu i miasta Gniezna.

Otwarcie uroczystości nast±piło o godzinie 17.00 przez prowadz±cego Pana Jerzego Kamińskiego. Powitał on zaproszonych Gości i członków Stowarzyszenia. Następnie głos zabrał Prezes Stowarzyszenia Pan Eugeniusz Górniak, który przedstawił dorobek organizacji w ci±gu minionego 10-lecia. Stwierdził, że "Promyk;" rozwinął się i stworzył oddziały w Witkowie, Trzemesznie oraz Kiszkowie i skupia ponad 500 członków. Sprawozdanie to spotkało się z aprobatą zgromadzonych osób.

W imieniu Kapituły odznaczenia "Korona Serca" głos zabrała Pani doktor Dorota Wieruszewska i przedstawiła nagrodzone osoby za rok 2005. S± to:

• Pani Anna Frąckowiak - księgowa Stowarzyszenia
  • Państwo Marian i Teresa Dzielowie - właściciele firmy "MTD"

Prezdyent Miasta Gniezna Pan Jaromir Dziel przekazal Naszemu Stowarzyszeniu na ręce Prezesa pami±tkowy medal wybity z okazji 1000-lecia Zjazdu GnieĽnieńskiego.

Starosta Powiatu GnieĽnieńskiego Pan Jacek Kowalski wręczył odznaczenia przyznane przez Starostwo pięciu wyróżnionym członkiniom "Promyka".

Z zaproszonych gości życzenia i słowa uznania naszej organizacji przekazali:

• Poseł na Sejm RP Tadeusz Tomaszewski
  • Starosta Gnieźnieński - Jacek Kowalski
  • Prezydent Miasta Gniezna- Jaromir Dziel
  • Pan Stefan Mikołajczak z Poznania
  • Dyrektor PCPR w GnieĽnie - Elżbieta Pilarczyk
  • Prezesi Oddziałów "Promyka"
  • Zarząd "Promyka" Gniezno

oraz pozostali zaproszeni Goście.

W następnej części obchodów Jubileuszu zaprezentowali się artyści z MOKu Gniezno,którzy przedstawili poezję członków "Promyka".

Nastąpiło również otwarcie wystawy prezentuj±cej dorobek minionego 10-lecia naszej organizacji przedstawiony na licznych planszach, a następnie otwarcie wystawy prezentuj±cej prace wykonane przez hafciarki, fotografików i artystów malarzy ze Stowarzyszenia "Promyk".

Po prezentacji nastąpiło zakończenie uroczystości.

Zdjęcia