O nas » Mikrobus
Mikrobus

Stowarzyszenie "Promyk" otrzymało w 1998 roku, dzięki dotacji z PFRON i środków własnych, mikrobus marki Volkswagen Transporter przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych. Samochód ten posiada homologację na przewóz osób na wózkach inwalidzkich. Jest to 9 osobowe auto, które jest wykorzystywane do przewozu niepełnosprawnych na rehabilitację, turnusy rehabilitacyjne, festyny, a także na różnego rodzaju wycieczki krajowe i zagraniczne.

Samochód ten jest utrzymywany dzięki pomocy darczyńców oraz ze środków własnych. Utrzymanie takiego pojazdu jest utrudnione ponieważ Stowarzyszenie nie posiada etatu dla kierowcy oraz funduszy na jego eksploatację. W zwi±zku z tym jesteśmy otwarci na wspólpracę w przewozach ze spokrewnionymi stowarzyszeniami i związkami skupiającymi osoby niepełnosprawne. Proponujemy przewozy również dla pozostałych osób pragnących skorzystać z naszej oferty. W zamian za pomoc materialną, względnie finansową od darczyńców istnieje możliwość umieszczenia reklamy firmy na mikrobusie.